Radzenie sobie z rozpraszaczami

Czasami czujemy się zmęczeni i zniechęceni, gdy sytuacja zmusza nas do spotkania z osobami, które mają fatalny wpływ na nasze emocje lub naszą pracę. Te osoby to często rozpraszacze, ludzie czyniący towarzyskie lub służbowe spotkania przerażającymi wybrykami lub rozmowami. Jak radzić sobie z tą trudną sytuacją? W niniejszym artykule odpowiedź na to pytanie znajdziesz, a także nauczysz się, jak skutecznie przekierować uwagę, aby spotkania pozostały produktywne i wspaniałe.

Czym są rozpraszacze?


Rozpraszacze stanowią środowisko, które może utrudniać lub przeszkadzać w realizacji naszych celów. Mogą one wywierać presję w postaci niepokoju, stresu lub niskiego poczucia własnej wartości. Mogą również pochłaniać nasz bezcenny czas, zmniejszać naszą skuteczność oraz utrudniać realizację naszych finansowych, zawodowych i osobistych planów oraz celów.

Czy chcesz poznać więcej szczegółów na temat: Jakie narzędzia cyfrowe mogą pomóc w rozwijaniu asertywności?

Jak sobie radzić z rozpraszaczami?


Chociaż rozpraszacze są nieuniknione, postarajmy się pokonać ich trudny wpływ. Środkiem do osiągnięcia tego jest stworzenie planu działań, który ograniczy wpływ rozpraszaczy na nasze działania.

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, czym konkretnie są rozpraszacze. Następnie musimy zidentyfikować typowe przeszkody, z którymi musimy się zmagać i podjąć kroki, aby je pokonać.

Strategie radzenia sobie z rozpraszaczami


1. Stwórz skuteczny harmonogram

Aby sobie radzić z licznymi rozpraszaczami, skuteczny harmonogram powinien być idealną odpowiedzią. Pozwoli nam on śledzić postępy i unikać sytuacji, w których utknąłbyś w miejscu.

2. Ustal priorytety

Ponieważ wszyscy mamy ograniczony czas i energie, musimy wiedzieć, co jest ważniejsze, a co mniej ważne. Poprzez określanie priorytetów będziemy w stanie dostosować harmonogram i eliminować dziwaczne lub inwazyjne rozpraszacze.

3. Znajdź wsparcie

Twoi bliscy mogą stanowić wsparcie w radzeniu sobie z rozpraszaczami. Dają poczucie towarzyskości, które może motywować i mobilizować do działania. Bliscy też mogą mieć dobre rady i wesprzeć Cię, gdy trudno wytrwać w Twoich dążeniach.

4. Trzymaj się swojego

Niezależnie od sytuacji ważne jest, abyś trzymał się swojego przekonania. Nie daj się zwieść kuszącym rozpraszaczom. Nawet jeśli wszyscy wokół cię namawiają, staraj się pozostać lojalny wobec swojej strategii.

Podsumowanie


Potencjalne rozpraszacze są wszędzie wokół nas i może być trudno zachować skupienie zawsze i wszędzie. Jednak jeśli ustalimy dobry plan i stosujemy stosowne techniki, możemy skutecznie radzić sobie z rozpraszaczami.

Dodaj komentarz